E FUNDIT/Shkëmbi rrezikon fshatin Tërbuq, situata alarmante

0
122

Reshjet e ditëve të fundit kanë përkeqësuar situatën e rrëshqitjeve në Bashkinë Gjirokastër.

Këtë pasdite një rrëshëitje masive në fshatin Tërbuq, të njësisë administrative Odrie rrëzikon shëmbjen e një shëkëmbi që ndodhet vetëm 100 m larg shtëpisë së fundit të fshatit.

Banorët e fshatit janë alarmuar pasi 8 banesa rrezikohen nëse shkëmbi me diametër  të gjerë shkëputet.

Në vendngajrje ndodhen forcat e policisë, ndërsa është njoftuar bashkia dhe prefektura.

Shkruaj nje koment