E fundit/ Studentet rikthehen ne auditore

0
98

Hapen auditorët! Komiteti i Ekspertëve mori sot një vendim për studentët e universiteteve, por vetëm me dy kushte.

“Lejohet hapja e autditorëve të universiteteve vetëm për konsultimet dhe sezonin e provimeve, sipas një kalendari të vendosur nga Ministria e Arsimit”, tha ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, në një konferencë për mediat. Ky sezon për studentët ka qenë i gjithi online, ndryshe nga nxënësit e shkollave 9-vjeçare apo të mesme.

Gjithashtu ministrja njoftoi, heqjen e masës së karantinës 14 ditore me Greqinë dhe Maqedoninë e Veriut, ndërsa orari policor, 22:00-6:00, do të vazhdojë të qëndrojë bashkë me ndalimin e grumbullimeve.

Shkruaj nje koment