E rende ne Dervician , shtepia perfshihet nga flaket , vdes 12 vjecarja

0
83

Nje ngjarje e rende ndodhi pak minuta me pare ne Dervician kur nje shtepi dykateshe u perfshi nga zjarri. Shtepia ishte ne pronesi te Irakli Ndrico
Si pasoje ka mbetur e lenduar rende vajza 12 vjecare dhe i ati. Te dy jane cuar menjehere ne spitalin e Gjirokastres por fatkeqesisht vajza ka nderruar jete pasi ka pasur djegie te shkalles se trete si dhe demtime te tjera fizike. Ndersa i ati eshte jasht rrezikut per jeten.
Mendohet se shkaku i zjarrit te jete nje shkendije ne kuzhinen e katit te pare te baneses cka solli kete tragjedi . Ky eshte rasti i dyte brenda pak ditesh qe zjarri mer jete njerezish ne Gjirokaster.

Shkruaj nje koment