Elseid Hysaj rinovon kontratën me skuadrën e Napolit deri në vitin 2021

0
188
during the UEFA Europa League Round of 32 second leg match between Napoli and Villarreal on February 25, 2016 in Naples, Italy.

Tashmë gjithçka është zyrtare dhe përfundimtare pasi mbrojtësi shqiptar Elseid Hysaj ka rinovuar kontratën me skuadrën e Napolit deri në vitin 2021.

Marrëveshja është arritur me sukses mbrëmjen e djeshme dhe në këtë mënyrë 22-vjeçari blindohet pasi klube të mëdha europiane shfaqën interes për të marrë shërbimet e tij, shkruan ‘Corriere dello Sport’, raporton Syri.net.

Sipas kontratës së re lojtari do të marrë një pagë nga e cila fillimisht do të përfitojë 1.6 milionë euro ndërsa së bashku me bonuset ajo do të shkojë në 2.3 milionë euro.

Klauzola e lirimit të lojtarit është 50 milionë euro, një shumë e majme financiare për një talent të Kombëtares shqiptare.

Në këtë mënyrë Hysaj bëhet lojtari i vetëm shqiptar më i vlerësuar i të gjitha kohërave./Syri.net

Shkruaj nje koment