Emergjencat Civile ishin paralajmëruar se do ketë përmbytje në Shkodër e Lezhë, rreziku nuk ka përfunduar

0
97

Pas një qetësimi të hënën reshjet e shiut do të rikthehen intensive dhe në formën e shtrëngatave ditën e martë. Problematike situata parashikohet në qarqet Shkodër dhe Lezhë në veri si dhe në Vlorë e Gjirokastër në jug. Anira Gjoni nga Instituti i Gjeoshkencave thotë se në Alpe në mbi 1 mijë metra lartësi do të ketë reshje bore. Përmirësime do të ketë pas ditës së mërkurë. Por teksa reshjet do të ndërpriten, nga enjtja do të ketë ulje të temperaturave me të paktën 5 Gradë Celcius.

Shkruaj nje koment