EMRAT/ Përjashtohen nga Kuvendi 6 deputetë të opozitës

0
128

Komisioni i Etikës ka vendosur përjashtimin me 10 ditë të pesë deputetëve të opozitës, pas tensioneve të shkaktuara në seancën plenare të së hënës. Bledion Nallbati, Gazment Bardhi, Flamur Noka, Edi Paloka dhe Albana Vokshi u përjashtuan për 10 ditë nga Kuvendi. Ndërkohë deputeti Saimir Korreshi u përjashtua me tri ditë, teksa Lefter Gështenja u vendos të mos përjashtohet.

Shkruaj nje koment