Erdogan: Do ndërtojmë 500 banesa, punimet do kryhen nga ekipet tona

0
48

Presidenti i Truqisë, Rexhep Taip Erdogan ka bërë të ditur se do të ndërtojmë 500 banesa për banorët e prekur nga termeti i 26 nëntorit në Shqipëri.

“Shpresojmë që ekipet tona do të kryejnë punimet në vendet e përshtatshme në Shqipëri dhe si vëllezër turq do të ndërtojnë 500 njësi banimi“, ka thënë Erdogan, raporton Agjencia e lajmeve Anadolu.

Shkruaj nje koment