Erdogan kërkon falje për reagimin e autoriteteve pas tërmeteve

0
34

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, kërkoi falje për vonesat në reagimin fillestar të autoriteteve pas tërmeteve shkatërruese të 6 shkurtit.

Këto deklarata ai i bëri më 27 shkurt teksa vizitoi një nga zonat më të prekura nga tërmetet prej 7.8 dhe 7.5 ballësh.

Erdogan, që po kërkon edhe një mandat tjetër si president pas dy dekadash në pushtet, u përball me kritika të ashpra nga të mbijetuarit e tërmeteve në Adëjaman, në juglindje të Turqisë.

Shkruaj nje koment