Evropa përfshihet nga moti i keq, temperaturat e ulëta do të prekin edhe Ballkanin

Moti i keq ka mbërthyer Evropën. Reshje shiu dhe bore janë shënuar në disa shtete si Francë , Itali etj. Mëngjesi i sotëm do të ishte i bardhë për disa zona të Gjermanisë ku moti i keq i gjeti njerëzit të papërgatitur. Sipas sinoptikanëve temperaturat e ulëta do të vijojnë edhe në ditët e ardhshme ndërsa bora dhe shiu do të prekin edhe Ballkanin këtë javë.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment