Falsifikoi dokumente të nxënësve, nën hetim drejtoresha e shkollës

0
279

Drejtoresha e shkollës në Çërravë të Pogradecit është vënë nën hetim dhe është pezulluar nga detyra pasi dyshohet se ka falsifikuar dokumente të nxënësve të shkollës.

Në njoftim thuhet: “Specialistët për Hetimin e Krimeve Ekonomiko-Financiare të DVP Korçë bënë ekzekutimin e masave “Detyrimi për t’u paraqitur në policinë gjyqësore” dhe “Pezullimi i ushtrimit të një detyre a shërbimi publik”, të caktuara nga Gjykata e Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Korçë, për shtetasen V. M., 48 vjeçe, banuese në fshatin Buçimas, Pogradec, me detyrë drejtoreshë e shkollës së mesme Çërravë, Pogradec, pasi dyshohet se ka falsifikuar dokumente të nxënësve të kësaj shkolle”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here