Familja Konomi fatmirёsisht jashtё rrezikut pёr jetёn ,pas aksidentimit nё rrugёn e Kavajёs

0
188

Fatmirёsisht ndodhen jashtё rrezikut pёr jetёn cifti Vilma dhe Arjan Konomi ,tё cilёt u pёrplasёn nga makina tip “G Class” nё rrugёn e Kavajёs.

 Mjeku i njohur neurokirug  Fatos Olldashi   jep lajmin e mire se të dy prindërit e foshnjës  tre muajshe e kapërcyen rrezikun për jetën dhe nuk ka rrezik  të invalidizohen dhe e gjithё kjo si paojё e trajtimit itensiv pёr 10 ditё.

Cifti u aksidentua  tё dielёn nё 8 Maj ,teksa kalonin vizat e bardha me vajzёn e tyre 3 muajshe ,

Fatmirësisht edhe vajza e vogël është në gjendje të mirë shëndetësore  në pritje të dalin nga spitali dy prindërit e saj, Vilma mjeke në qendrën shëndetësore në Vorë dhe Arjani drejtor i sporteve në Ministrinë e Arsimit.

Shkruaj nje koment