Fier: I dehuri plagos me benz djalin e vet dhe një shtetas tjetër, arrestohet

0
256

Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor në DVP Fier, arretuan në flagrancë shtetasin:Sh. G., 38 vjeç, banues në Fier.Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi pasditen e djeshme, në vëndin e quajtur “Ura e Mbrostarit”, duke drejtuar mjetin tip “Benz” në gjëndje të dehur, ka aksidentuar lehtë shtetasin R. H, 44 vjeç dhe djalin e tij 12- vjeçar, të cilët po udhëtonin me biçikletë.Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Drejtimi i mjetit në mënyrë të parregullt” dhe “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here