Fier: Shtohet numri i të infektuarëve

Konfirmohet dhe zyrtarisht shtimi i numrit të të infektuarëve me COVID-19 në Fier. Rasti i 26-shtë është evidentuar në lagjen “15 Tetori” në qytetin e Fierit. Ajo është një grua rreth ë 50-ve në profesionin mësuese. E infektuara jeton në të njëjtin pallat ku tre ditë më parë u identifikuan të infektuar një çift të moshuarish.Mësuesja pas një vetkarantinimi është përkeqësuar. Në gjëndje të rënduar është përcjell drejt infektivit.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment