Fieraku aksidenton me vdekje në Elbasan-Peqin një të moshuar

0
173

Informacion paraprak .Në aksin rrugor Elbasan- Peqin, në fshatin Gjocaj, shtetasi E.Z., banues në Fier, duke drejtuar mjetin tip “Benz”, është përplasur me motoçikletën me drejtues shtetasin Xh.T., 77 vjeç, banues në fshatin Gjocaj, Peqin. Si pasojë e aksidentit është plagosur dhe ka ndërruar jetë drejetuesi i motoçikletës. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit. Sipas burimeve të portalit drejtuesi i mjetit nga Fieri ka qënë me shpejtësi tej normave të lejuara. Policia shkoi në vendin e ngjarjes duke shoqëruar autorin në ambjentet e policisë për procedura të mëtejshme

Shkruaj nje koment