Financial Times shpall Zelenskyn “Njeriun e Vitit”

0
175

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky eshte shpallur “njeriu i vitit” per gazeten britanike Financial Times, e cila i ka kushtuar presidentit ukrainas nje artikull te gjate. “Nente muaj pas luftes brutale per mbijetese kunder pushtuesve ruse, Volodymyr Zelensky shfaqet i lodhur, me rrathe te erret poshte syve”, shkruhet ne hyrje te artikullit, i cili tregon personazhin duke u nisur nga pervoja e tij si aktor ne luften kunder liderit rus Vladimir Putin. 44-vjecari Zelensky ka fituar nje vend ne histori per shfaqjen e tij te jashtezakonshme te lidershipit dhe qendrueshmerise”, shkruan FT.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here