Flakët dalin jashtë kontrollit në pyllin e Pishporosë, e pamundur ndërhyrja nga ajri

0
135

Zjarri në pyllin me pisha në Pishporo ka dalë jashtë kontrollit prej pasdites së djeshme. Era ka favorizuar përhapjen e flakëve në sipërfaqe më të gjera.

Shërbimet e zjarrfikëses kanë kërkuar ndihmë nga Lushnja, Divjaka, Rroskoveci dhe Patosit të cilët kanë operuar në terren deri në mesnatë.

Shkruaj nje koment