Flamur Golemi mbledh Emergjencat Civile pas tërmetit dhe u lë detyra

Termeti i djeshem ka vene ne levizje Bashkine e Gjirokastres per te verifikuar demet dhe anomalite e mundshme qe mund te kete prodhuar lekundjet e konstatuara ne oret e mbasdites se nje dite me pare.

Kryetari i Bashkise Flamur Golemi, ka mbledhur ne nje takim, drejtuesit e Njesive Administrative, specialistet e Emergjencave Civile ne Bashki ku ju ka kerkuar evidentimin e demeve te mundshme qe mund te jene hasur nga lekundjet e mbasdites se te shtunes.

Zoti Golemi ka dhene urdher qe të kontrollohen shkollat, urat, ujëmbledhësit. Nga informacionet e deritanishme nuk ka raportime për dëme materiale apo objekte të dëmtuara. Jemi në monitorim të situatës-shprehet Golemi për Jugunews.net pas interesimit te kesaj te fundit.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment