Flokët tuaj kanë humbur shkëlqimin pas plazhit? Preparati natyral që bën mrekullinë

0
149

Dielli, rëra apo kripa, madje edhe era nuk janë miq fortë mirë të flokëve tuaj që mund të kenë humbur shkëlqimin gjatë verës.

Pas pushimeve në det apo në mal, tashmë ju duhet të kujdeseni për flokët tuaj.

Juve i ndjeni mjaft të thatë flokët tuaj dhe kërkoni shpëtimin tek produktet e ndryshme.

Por, ajo që këshillohet janë preparatet natyrale që i japin flokëve tuaj shkëlqimin e humbur.

Një maskë natyrale që ushqen rrënjët e flokëve dhe lejon krehjen e tyre lehtë është e përshtatshme pas pushimeve.

Një ndër më efektivet është maska me vezë.

Merrni të verdhën e vezës, një lugë gjelle qumësht, një lugë kos dhe një lugë çaji mjalt.

përziejini këto produkte dhe me preparatin fërkoni flokun tuaj mirë deri sa rrënja ta thithë mirë shkruan noa.al.

Mbajeni flokun kështu 20 minuta dhe më pas mund të lani kokën me shapo normale.

Nëse ju keni flok të thatë, atëherë përzierjes shtojini avogado, banane dhe uthull.

Këta tre përbërës ushqejnë dhe i japin shkëlqim flokëve tuaj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here