Formacionet zyrtare të miqësores Shqipëri-Spanjë, Cikalleshi dhe Broja ‘blindojnë’ sulmin

0
125

Në prag të sfidës, janë publikuar edhe formacionet e miqësores Shqipëri-Spanjë.

Nga kombëtarja, trajneri Italian Eduardo Reja nuk ka supriza përveç portës që do të mbrohet nga Etrit Berisha. Në mbrojtje, konfirmohet 

treshja Gjimshiti-Kumbulla-Ismajli.

Bare, Laçi dhe Gjasula qëndrojnë në mesfushë, ndërsa krahu mbrohet nga Hysaj dhe Balliu. Në sulm, Reja ka hedhur Armando Brojën dhe Cikalleshin.

Shqipëria 3-5-2: Berisha, Gjimshiti, Kumbulla, Ismajli, Hysaj, Balliu, Gjasula, Laçi, Bare, Broja dhe Cikalleshi

Spanja: 4-3-3: Raya Marttin, Carvajal, Eric Garcia, Pau Torres, Alonso, Gavi, Pedri, Rodri, Ferran Torres, Morota dhe Sarabia

Shkruaj nje koment