Foto/ Bresheri shkakton aksident ne Gjirokaster , plagoset i riu

0
197

Koha e keqe me rreshje te dendura bresheri, ka shkaktuar para pak minutave aksident ne hyrje te qytetit te Gjirokastres ne aksin Gjirokaster-Tepelene. Ngjarja ka ndodhur tek kthesa e unazes se qytetit ne lagjen Gërhot kur nje autoveture me targa AA027OY e cila vinte nga Tirana ne drejtim te Gjirokastres, eshte perplasur me borduren metalike ne kushtet e rreshkitjes nga rruga e ngarkuar me bresher. Per pasoje drejtuesi i mjetit E.D treth 20 vjec ka pesuar lendime serioze ne gjymtyre dhe eshte çuar me urgjence ne Spitalin Rajonal te Gjirokastres.

Shkruaj nje koment