FOTO/Çezma e Kumbaros qe kushton 1.5 milione shëmton Qafën e Pazarit

0
52

Diten e sotme ne Pazarin Karakteristik, kembesoret jane çuditur kur kane pare bazamentin e mermerte qe do te sherbeje per çezmen e zones.

Pakkush e mori seriozisht kete “veper” qe mesa duket eshte dukuri e kompleksit te ri te rehabilituar te kalldremit ne Pazarin Karakteristik. Madje disa te tjere kane kujtuar se ndoshta do te luhen pjeset e reja te filmit “Liri a Vdekje” ku Turusuni i Çukuroves, “Rilind” per te marre hak ndaj kryengritesve dhe patrioteve gjirokastrite.

Mirepo pasi jemi interesuar kemi marre konfirmimin se nuk behet fjale as per maket filmi dhe as per ndonje ekspozite me punime mermeri, por instalim te qenesishem te cezmes se Pazarit.

E cuditshme kjo. Ne projekt as nuk ka figuruar nje cesme e tille, madje as amerikanet qe financojne kete veper, nuk kane dijeni per keto zgjatime orjentale qe nuk i sherbejne askujt, vecse Kumbaros qe mesa duket e ka lene vasjetë para se te “vdiste” politikisht dhe te kepuste qafen si ministrja me e pakulturuar.

Burime ende jo te konfirmuara shprehen per Jugulajm.net se vlera e kesaj cesme arrin ne 1.5 milione lek te rinj nderkohe qe lë per kolateral nje shemti te gjalle te zones me te bukur te Gjirokastres.

Shkruaj nje koment