FOTO/Kryedemokrati Basha, kafe pune me strukturat drejtuese të PD në Gjirokastër

0
59

Kreu i PD Lulzim Basha ka bere nje ndalese te shkurter ne Gjirokaster mbremjen e djeshme teksa po udhetonte drejt Sarandes ne kuader te turit te bashkebisedimit qe po ndermerr ne te gjithe vendin.

Zoti Basha ka marre kontakt me drejtuesit vendore te PD ne Gjirokaster ku ka diskutuar vec situates se renduar politike ne vend, por edhe alterbativat zgjidhese qe ofron PD si qeveri e se nesermes. Arsimi ishte tema me e diskutushme mes strukturave drejtuese te PD Gjirokaster dhe zotit Basha pasi kreu vendor i PD Dasho Aliko i ka paraqitur treguesit perkates si dhe boshatisja e Gjirokastres nga shume drejtori rajonale apo dhe e banoreve. Kreu vendor demokrat Aliko u shpreh ne kete takim se vetem nen qeverisjen e PD dhe te kryemministrit te ardhshem Lulzim Basha, Gjirokastres do t’i rikthehet buzeqeshja e munguar dhe vleresuar ashtu sic duhet.

Shkruaj nje koment