FOTO/Pazarit i dalin guret, investimi NUL, Rama fryn atë që nuk thuhet me Gjirokastrën

0
147

Investimi ne kalldremin e Pazarit Karakteristik ka filluar te jape efektet e para negative.

Ka mjaftuar vetem dy seanca shiu ne 24 oret e fundit, per t’i dale boja investimit madheshtor qe Rama dhe lakejte e tij ne Gjirokaster, e paten pompuar si veprimin me te duhur qe duhej te ndermerrej ne kete pjese historike te qytetit.

Sokol Karaulli qytetar gjirokastrit, ka qene mjaft i vemendshem me ecurine e punimeve te kalldremit ne Pazarin e Gjirokastres dhe here pas here, ka cuar zerin permes statuseve te ndryshme qe i percjell ne rrjetin social. Nga foto e publikuar nga Karaulli, shifet nje grumbull guresh te kalldremit te cilat jane shqepur nga vershimi i shirave ne 2 ditet e fundit ne rrugen qe te con tek ish Poliklinika poshte ish klubit te gjuetareve.

Nje panorame kjo bindese per te kuptuar se a e kane marre me seriozitet Gjirokastren Edi Rama me vemjet e tij ne Gjirokaster, apo fryn ate qe nuk thuhet si gjithmone ?

Shkruaj nje koment