Foto/ U largua me të pasi vrau biznesmenin Ardian Nikulaj, gjendet motori i përdorur nga ekzekutori

0
91

Është gjetur motori i ekzekutorit të biznesmenit Ardian Nikulajt, i cili u vra më datën 19 prill. Sipas njoftimit të policisë, mjeti u gjet në afërsi të banesës së Edmont Haxhisë, i cili është shpallur në kërkim si porositësi i vrasjes së biznesmenit.

Grupi i posaçëm hetimor vijon

hetimet dhe veprimet në terren, në funksion të dokumentimin të plotë ligjor të kësaj ngjarjeje. Policia aktualisht po vijon punën për kapjen e personave të tjerë të përfshirë në ngjarje. 

NJOFTIMI I POLICISË:

Vijojnë veprimet e thelluara hetimore dhe kontrollet në terren

Vijojnë veprimet e thelluara hetimore dhe kontrollet në terren, për sigurimin e të gjitha provave që shërbejnë për dokumentimin e plotë ligjor të autorësisë së vrasjes së kryer më 19 prill, në Shëngjin.

Si rezultat i hetimeve, informacioneve të siguruara dhe kontrolleve të imtësishme në terren të kryera nga shërbimet e Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë dhe forcat operacionale të Policisë së Shtetit, në afërsi të banesës së shtetasit të shpallur në kërkim E. H., në fshatin Kakarriq, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan motomjetin e përdorur nga ekzekutori, për vrasjen e shtetasit Ardian Nikulaj.Grupi i posaçëm hetimor vijon hetimet dhe veprimet në terren, në funksion të dokumentimin të plotë ligjor të kësaj ngjarjeje.

Ndërkohë, Policia e Shtetit është duke bashkëpunuar ngushtësisht me partnerët dhe agjencitë ligjzbatuese ndërkombëtare, për lokalizimin dhe kapjen e 6 shtetasve të shpallur në kërkim në lidhje me vrasjen e 51-vjeçarit Ardian Nikulaj.

Shkruaj nje koment