FOTO/Zjarr në Picar, rrezikon tyrbja bektashiane

0
52

Një kasolle e braktisur është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme në fshatin Picar të Gjirokastrës.

Siç shihet nga fotot e siguruara nga Jugunews.net, përmasat e zjarrit janë të mëdha dhe nga raportimet mësohet se po rrezikohet edhe një objekt kulti i fesë Bektashiane. Në vendngjarje kanë mbërritur 2 grupe zjarrfikësish të cilët po bëjnë të mundur vënien në kontroll të flakëve, për të mos rrezikuar edhe banesat aty pranë.

Komandanti i zjarrefikesve Kujtim Bizhga shprehet per Jugunews.net se po punohet intensivisht per te shmangur ndonje tragjedi te mundshme. 

Shkruaj nje koment