Franca ‘digjet’ nga protestat

0
184

Vazhdojnë prej 4 ditësh protestat e dhunshme për vrasjen e 17-vjeçarit të qëlluar nga policia në Francë.

Deri tani janë arrestuar 994 persona dhe dhjetëra biznese janë djegur dhe mijëra automjete në shenjë proteste.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here