“Frike nga i ftohti i madh”,10 milione ukrainas pa energji elektrike ne rajonin e Kievit

0
112

Forcat ruse vazhdojne bombardimet ne token ukrainase. Por pertej betejes se armatosur,shqetesimi eshte edhe per te ftohtin e madh qe vjen. Rreshjet e para te bores ne Kiev si dhe fillimi i dimrit do te ndikojne ne operacionet e luftes,si dhe ne jeten e civileve,duke pasur parasysh,bastisjet e perseritura te Moskes ne rrjetin energjitik te Ukraines. “Per momentin ka mbi 10 milione ukrainas pa energji elektrike”,njoftoi Presidenti i Ukraines Volodimir Zelensky,duke specifikuar se nderprerjet e energjise kryesisht perfshijne rajonin e Kievit.

Shkruaj nje koment