FRPD ftesë për kombëtaren

0
475

Të rinjtë demokratë, do të organizohen mbrëmjen e sotme për të ndjekur takimin e futbollit mes përfaqësueseve të Shqipërisë dhe Spanjës. Vetë kreu i këtij forumi Artan Aliko, përmes rrjetit social FCB, u ka bërë thirrje të rinjve demokratë që të organizohen për të ndjekur takimin në një prej lokaleve në lagjen 18 shtatori në Gjirokastër. Sipas Alikos, organizime të tilla të këtij karakteri, sjellin më afër rininë demokrate për të mbështetur kombëtaren tonë në rrugën për finalet e Botërorit 2018.

Më poshtë statusi i plotë i kryetarit të FRPD Gjirokastër Artan Aliko.

aliko

Te dashur anetar te FRPD Gjirokaster, te rinj e te reja, 
Sot ne oren 20:40 te gjithe se bashku do te mblidhemi per te pare ndeshjen e ekipit tone kombetar Shqiperine kunder Spanjes. Takohemi tek BELLAS Club ne oren 20:40. 
Mos haro, eja edhe TI te ndjejme se bashku emocionet dhe te mbeshtesim nje zëri ekipin tone kombetar.
Perpara Shqiperi! 
Fitore. Rinor & Demokrat

Shkruaj nje koment