Fshati spanjoll ne shitje per 260.000 euro

0
95

Salto de Castro,ne Spanjen veriperendimore,eshte ne shitje dhe cmimi i kerkuar eshte 260.000 euro. Salto de Castro eshte i vendosur ne kufirin me Portugaline ne provincen e Zamora-s,3 ore me makine nga Madridi. Fshatin perfshin 44 shtepi,nje hotel,nje kishe,nje shkolle,nje pishine komunale dhe madje edhe nje ndertese kazerme qe dikur strehonte rojet civile. Por ajo qe nuk ka jane banore. Salto de Castro eshte braktisur per me shume se 3 dekada. Pronari e bleu fshatin ne fillimin te viteve 2000,me synimin per ta kthyer ne nje pike turistike. Megjithate,kriza e eurozones pengoi lulezimin e planit. Ajo ka terhequr interes,me më shume se 50 mije vizita qe kur u vizitua nje jave me pare me kete çmim.

Shkruaj nje koment