Gjirokaster/ E reja vdiq pas lindjes se djalit , pezullohen nga detyra dy mjeke

Dy mjekë të spitalit rajonal të Gjirokastrës, gjinekologu Dashamir Demiri dhe Kostandin Hido anestezist janë pezulluar nga detyra si mjek. Vendimi i Gjykatës së Shkallës së Parë, Gjirokastër vjen disa muaj pas vdekjes së 20-vjeçares, Klea Muxhaj, në maternitetin e Gjirokastrës . E reja iu nënshtrua operacionit për të lindur fëmijën e saj të parë , por pas lindjes së djali ajo shfaqi probleme shëndetësore të cilat sipas familjarëve komplikacionet u nënvlerësuan nga mjekët dhe infermieret duke shkaktuar vdekjen. Ngjarja ndodhi më 13 nëntor 2020 ku Klea Muxhaj banuese në fshatin Zhulat të Gjirokastrës.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment