GJIROKASTER/ Grabitje me dhunë në Dunavat

0
248

Një banesë ka rënë pre e grabitjes në lagjen “Dunavat I dytë” në Gjirokastër. Personi I maskuar është futur në banesën e 67 vjeçarit Astrit Çeribashi duke i vjedhur me dhunë dy telefona, disa bizhuteri dhe 10 mijë lekë të reja.

Në vendngjarje ka shkuar grupi hetimor që po punon për zbardhjen e rrethanve të ngjarjes, ndërsa disa persona janë shoqëruar në polici nga forcat Shqiponja.

Ndërkohë po punohet edhe për kapjen e autorit edhe pse ende është e paqartë nëse kA qenë një apo më shumë autorë.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here