Gjirokaster/ Mori bageti dhe e mashtroi per pagesen, procedohet 52 vjecari

0
262

DVP Gjirokastër

Specialistët për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Financiare referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin Sh. K., 52 vjeç, banues në Tiranë, pasi i ka marrë disa bagëti një shtetasi dhe e ka mashtruar për pagesën.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjthshëm Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.

Shkruaj nje koment