Gjirokastër/ Shpërthen transformatori, mbeten pa energji banorët e fshatit Shën Todhër

0
202

Një transformator ka shpërthyer në fshatin Shën Todhër në Gjirokastër. Ngjarja ka ndodhur pasditen e së hënës, ndërsa në vendngjarje kanë shkuar forcat zjarrëfikëse për të vënë nën kontroll flakët.

Si pasojë e zjarrit kanë mbetur pa energji elektrike banorët e fshatit dhe fshatrat afër.

Ndërkohë, grupet e punës në OSHEE ndodhen në terren për të normalizuar situatën.

Shkruaj nje koment