Gjirokastër/Vihet në pranga 1 shtetas dhe procedohet në gjendje të lirë 1 tjetër, për vepra të ndryshme penale

0
1194

DVP Gjirokastër/Vihet në pranga 1 shtetas dhe procedohet në gjendje të lirë 1 tjetër, për vepra të ndryshme penale.

Specialistët e Trafikut Interurban dhe Urban arrestuan në flagrancë shtetasin B. Ç., 38 vjeç, banues në Gjirokastër, pasi duke drejtuar automjetin tip “Nissan”, në gjendje të dehur, ka goditur 2 automjete të parkuara në anë të rrugës.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Përmet referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin K. Th., 39 vjeç, banues në Përmet, pasi gjatë kontrollit në banesën e tij është gjetur një armë sportive që e mbante pa lejen përkatëse, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.

Shkruaj nje koment