Greqia mesazh në ditën e Pavarësisë: Urime për aleatin tonë

0
110

Ministria e Jashtme greke uron Shqipërinë me rastin e 110-vjetorit të Pavarësisë.

Greqia uron dhe shpreh urimet më të mira për popullin dhe qeverinë e aleatit tonë në NATO, Shqipërinë, e cila feston Ditën e Pavarësisë!

Kështu shkruhet në një postim në Twitter nga Ministria e Jashtme e shtetit fqinj.

Një urim i tillë vjen teksa Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis do të vizitojë Shqipërinë në javën e parë të dhjetorit, ku do të marrë pjesë në samitin Bashkimi Europian që do të zhvillohet në Tiranë më 6 dhjetor

Në kuadër të kësaj vizite, kryeministri grek do të shkojë edhe në Himarë, për t’u takuar me përfaqësues të komunitetit grek

Shkruaj nje koment