Hakmerret Kumbaro, pushon nga puna elektricistin 65 vjecar

0
2253

Hakmarrjet e Mirela Kumbaros ndaj profesionistëve që nuk ndajnë idetë e Rilindjes, po vazhdojnë në Përmet.

Njëri prej elektricistëve më me përvojë në këtë qytet, është pushuar nga puna me urdhër të Mirela Kumbaros e cila mbulon zonën e Përmetit.

Bëhet fjalë për Petraq Kominoin i cili ka ngelur në udhë të madhe pas një eksperiencë gati 40 vjecare në OSHEE dikur Ndërmarrja e Elektrikut.

Në një status në FCB Bledi Mane vartësi i Mirela Kumbaros në Ministrinë e Kulturës një gazetar mjaft i njohur me prirje të majta, ka akuzuar direkt eproren e vet zonjën Mirelë, për atë që ai e ka quajtur goditje politike ndaj Petraq Kominos. Ai për këtë në fakt, ka bërë fajtore edhe kreun socialist të Përmetit, ndërkohë që nuk ka kursyer duke e etiketuar ministren apo shefen e vet zonjën Kumbaro, si një budallackë.

Statusi i plotë i Bledi Manes.

LAJM I POSHTËR/ DY BUDALLAÇKAT SOCIALISTE, HEQIN NGA PUNA ELEKTRIÇISTIN VETERAN!
Peço Kominoi ka 39 vjet elektricist prane ndermarrjes publike OSHE por dje perjetoi nje goditje te forte. Nuk e kapi korenti por e poshteroi politika. Kryetarja socialiste me diplome fallco Adelina (jo e Fores) Stefani i sygjeroi budallackes se kultures pa kulture Mirela Kurvmbaro, qe te largojne me emergjence nje prej specialisteve dhe njerezve me punetore ne gjithe Permetin. Budallackat socialiste hakmerren politikisht ndaj Peço Kominoit duke poshteruar keshtu gjithe permetaret punetore te cilet nuk kane as kohe e as deshire te merren me politike.
Lereni hakmarrjen politike ne prag zgjedhjesh dhe zgjidhni te jeni tolerante me permetaret oooo budallackat qe nuk i beni mire hesapet. Mos u tallni me Permetin se do ua janulezoj, do ua philipezoj e do ua dylbertezoj fushaten o gra budallacka!
Nga Bledi Mane, admin bashkesia PERMET

Shkruaj nje koment