I dënuar 19 vjet për trafik droge në Itali, arrestohet në Vlorë 53-vjeçari me dy emra

0
98

Kapet dhe vihet në pranga një person i kërkuar ndërkombëtarisht, pjesëtar i një grupi kriminal në fushën e trafikimit të lëndëve narkotike, i dënuar nga autoritetet gjyqësore italiane, me mbi 19 vjet burgim.

Policia e Vlorës njofton se ka arrestuar Lorenc Kapllani alias Lorenc Sadikaj, i shpallur në kërkim pasi Gjykata e Apelit të Catanias, Itali, e ka dënuar me 19 vjet e 6 muaj burgim, për veprat penale “Trafikimi i lëndëve narkotike” dhe “Organizata kriminale”.

Shkruaj nje koment