I hoqi flamurin, delegati ukrainas godet me grusht përfaqësuesin e Rusisë

0
115

Një delegat ukrainas ka goditur me grusht në fytyrë një delegat rus gjatë një takimi të vendeve të Detit të Zi pasi flamuri i tij ukrainas iu rrëmbye për ta ndaluar atë të bombardonte me foto një intervistë me video.

Oleksandr Marikovski postoi një video të tij duke goditur rusin dhe duke marrë flamurin blu e verdhe në faqen e tij në Facebook të enjten, raporton AP.

Incidenti në Turqi ndodhi në një korridor të ndërtesës së parlamentit në Ankara, ku po mbahej asambleja e Organizatës së Bashkëpunimit Ekonomik të Detit të Zi (BSEC).https://www.instagram.com/reel/Cr1IJFKIg0R/embed/captioned/?cr=1&v=14&wp=1245&rd=https%3A%2F%2Fpolitiko.al&rp=%2Fbota%2Fi-hoqi-flamurin-delegati-ukrainas-godet-me-grusht-perfaqesuesin-e-rusise-i481698#%7B%22ci%22%3A0%2C%22os%22%3A6899.100000000093%2C%22ls%22%3A717.6000000000931%2C%22le%22%3A877.8000000000466%7D

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here