I vodhi portofolin Çekes shpallet ne kerkim 54 vjeçari nga Tepelena

0
299

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Tepelenë referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, si dhe shpallën në kërkim shtetasin M. H., 54 vjeç, banues në fshatin Salari, Tepelenë, pasi dyshohet se i ka vjedhur portofolin shtetases çeke D. K., 55 vjeçe.

Vijon puna për kapjen dhe vënien përpara përgjegjësisë ligjore të këtij shtetasi.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.

Shkruaj nje koment