Inceneratori i Elbasanit, dënohet me 5.8 vite burg Lefter Koka, shpallet i pafajshëm Bllako

0
129

Ish-ministri i Mjedisit Lefter Koka është dënuar me 5.8 vite burg për akuzat e lidhura me inceneratorin e Elbasanit. Ndërkohë, ish-deputeti socialist Alqi Bllako është liruar nga akuzat.

Klodian Zoto dhe Mirel Mertiri u dënuan me 6.8 vite burg, Stela Gugallja dënohet me 4.8, Pëllumb Abeshi me 2.8, Bardhyl Cabiri me 2 vite dhe lirohet, Serafin Papa me 1.4 vite burg dhe Jonida Zeqo 2.8 vite burg.

Shkruaj nje koment