Incineratorët, 4 ministri nën hetim

0
107

SPAK ka mbyllur hetimet për incineratorin e Elbasanit dhe ka çuar për gjykim 10 të pandehur, përfshirë ish-ministrin e Mjedisit Lefter Koka dhe ish-sekretarin e Përgjithshëm të kësaj Ministrie, Alqi Bllako. Paralelisht SPAK bën me dije se ka nisur hetimet për shkelje ligjore edhe për 3 ministri të tjera si edhe për procedurën e ndjekur për VKM që i hapte rrugë financimit të projektit.

Shkruaj nje koment