INFLACIONI ‘PËRPLAS’ TABAKUN ME IBRAHIMAJN. DEPUTETJA E PD: ERDHE NGA RRUGA E U BËRE MINISTRE

0
105

Seanca e sotme parlamentare është zhvilluar me akuza e debate të ashpra mes deputetes demokrate, Jorida Tabaku, dhe ministres së Ekonomisë, Delina Ibrahimaj. Tabaku e akuzoi ministren për paaftësi në menaxhimin e krizës ekonomike në vend, ndërsa Gazmend Bardhi tha se ajo i shërben oligarkëve. Kritika për ndryshimet në buxheti pati dhe socialisti Erion Braçe.

Shkruaj nje koment