Ish-kryeministri: Nderim të madh 500 mijë njerëzve, që dolën në shesh!

0
161

Ish-Kryeministri Sali Berisha e ka vlerësuar maksimalisht, pjesëmarrjen qytetare në manifestimin e thirrur nga Presidentit Ilir Meta për mbrojtjen e Kushtetutës së Shqipërisë. Në një mesazh me fotografi publikuar në Fb, Berisha shprehet:

“Populli, i vendosur të mbrojë Kushtetutën dhe të përmbysë narkoshtetin dhe puçin e tij! Nderim të madh 500 000 qytetarëve, që i dolën zot, Kushtetutës në Tiranë dhe i futën tmerrin në shpirt dhe lepurin në bark, narkoshtetit dhe kreut të tij, puçistit Edvin Mafisë. Rama ik! Fitore!”

Shkruaj nje koment