Ish kryetari i FRESSH Dibër Ulsi Manjës, suksese në jetë, e thyefshit qafën sa më shpejt.

0
54

Nga Elvis Kola  /ish kryetar i Fressh Dibër

Me kujtohen ato dite te ftohta dimri, ku nen shijen e “hidhur” te cajit kamomil na flisje per rilindjen e famshme qe mezi po e pritnim. Po Ulsi po, e teksja e mendoj thelle thelle, kishit pasur te drejte. Rilinde ti, familja jote me vellezer, kusheri e dhendure, e lloj lloj soj e sorollopi qe te lepihej asokohe. Peshtyve keqazi mbi cdo familje socialiste te ndershme. Peshtyve keqazi mbi cdo te ri e te reje qe te falen rinine, qe ti te behesh deputet, e qe te na mesoje per 6 vite sesi te behemi “berbere”…duke mos e “ruar leshin fare”. TURP TE KESH. Uroj qe sado budalla qe te jesh ti dhe ai prijesi yt i rilindjes, te mos kete pas jush ndonje budalla tjeter qe do t’ju admiroje. Mashtrimet tuaja e te rilindjes tate te famshme, mund te jene levorja e shume gjerave, por jo thelbi i tyre. Suksesi ka nje emertim te vetem Ulsi derdimeni…”mod u tall me miellin e gjermonit”, sic ka edhe deshtime nje formule te tijen…te jesh rilindas ne kohen tate dhe te skenderbeut te Elises. Nje “shaka” gjermone, nuk ka shume lidhje me te qeshuren…te jesh i sigurte. Ata qe dine te flasin, flasin shkurt Ulsi. TI JE VETEM NJE MASHTRUES ORDINER. E si perfundim “Thone qe njeriun e karakterizojne ne jete dy gjera Ulsi…geni dhe shkollimi”. Ti ske as njeren dhe as tjetren. Suksese ne jete, e thyfshit qafen sa me shpejt.

Shkruaj nje koment