Ish-ministri i PS: Biznesi po shantazhohet nga administrata dhe grupet kriminale

0
83

Ish-ministri i Financave, Arben Malaj deklaron se burimet informale dhe kriminale shtrembërojnë konkurrencën e lirë në ekonomi.

 Në një intervistë për Gazeta Panorama, Malaj thotë se ky shqetësim konstatohet në prokurimet publike, partneritetet publike private, koncesionet dhe biznesin në tërësi.

Sakaq ai shprehu shqetësimin për fenomenin e nepotizmit i cili po promovon të paaftët dhe po vret shpresën e shqiptarëve duke i shtyrë drejt një migrimi masiv.

Shkruaj nje koment