FOTO/Ja kur rikthehen shirat

0
123

Parashikimi i motit, 5 mars 2018.

Kthjellime e vranësira të shpeshta dominojnë territorin duke rrezikuar nga shira afatshkurtër deri në mesditë kur vranësirat fuqizohen në të gjithë vendin.

Pasditja dominohet nga shira të dobët deri mesatarë në pjesën më të madhe të territorit; kushte që vijojnë ndikimin e tyre deri në orët e natës.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit mbeten thuajse konstante në mëngjes e mesditë duke ruajtur ekstremumet në vlerat -1 dhe 16°C.

Era do të fryjë mesatare, me shpejtësi deri 50 km/h nga drejtimi Juglindor dhe Jugor ndërsa në det dallgëzimi ngjitet mbi 3 ballë.

Shkruaj nje koment