Ja si do të jetë moti në fundjavë

0
134

Vijon moti me kthjellime dhe vranësira të shpeshta në gjithë territorin, ndërsa shira të përkohshëm mbeten prezent kryesisht në zonat Lindore.

E shtuna, paraqitet me kthjellime e vranësira kalimtare, por pas mesditës, shira të dobët do ketë në zonat Juglindore.

E DIELA sjell kthjellime.

Temperaturat kanë ruajtur vlera konstante në pjesën më të madhe të vendit, përjashtuar zonat Veriore ku mesdita ka shënuar rënie.

Ndërsa e shtuna vijon me rënie të lehtë në mëngjes, por rritje me 2°C sjell mesdita.

E diela, sërisht me rritje të vlerave termike duke bërë që maksimumi të ngjitet mbi 28°C.

 

Shkruaj nje koment