Ja si rreagon ne facebook ish kryeministri Sali Berisha per lajthitjen e Edi Rames

0
324

Edvin Shullazit po i vjen ngordhja!
Arben Frroku vendosi ne memorial yllin per komisarin Lame!

Te dashur miq, Edvin Kristaq Rames po i vjen ngordhja! Ai, sot pas aerodromit “Saje qorri” qe inauguroi 3 dite me pare ne Ishem, preu shiritin e rikonstruksionit te zyrave te Sajes, rikonstruksioni me i kushtueshem ne historine e vendit apo qe kushtoi 1,5 miliarde leke, natyrisht 50% e tyre u vodhen bashkerisht.

Ne inaugurimin e zyrave te Saje qorrit te ftuar nderi ishin Orik dhe Leart Shyti, Aldo Bare dhe Enver Dondollaku e Kosta Xhuvani, Mili i Partise, Eskobari, Gilmondo Dani, tezaket famoze Habilajt, Arben Frroku dhe Mark Frroku, Ymer Lala, Armando Prenga Besnik(Ajet)Sula, Llanajt e skafit te fundit etj etj.

Te ftuarit e nderit derdhen lot per policet e vrare, madje Arben Frroku vendosi vet ne memorial yllin per komisarin Lame!

Pas kesaj te ftuarit u ngasheryen nga gezimi nga fjalimi i Edvin Shullazit apo Al Kapones siç po e quajne tani ne mediat sociale.

Ne fjalen e tij Al Kapone ju tha te ftuarve te tij se Partia Demokratike, qe ju sulmon ju bashkepuntoreve te mi te ngushte, eshte parti fashiste. Keshtu ai, per te qetesuar miqte perdori per PD te njejtin etiketim qe i bene PD-se Ramiz Alia, Spiro Koleka, Kristaq Rama, Rita Marko, Nexhmije Hoxha dhe bllokmenet e tjere, te cilet me 20 shkurt 1991, diten e rrezimit te shtatores se diktatorit ne kor e qujten PD-ne parti fashiste.

Ata e bene kete ne nje kohe qe realisht ju kishte ardhur ngordhja, por ne fakt edhe neo-bllokmeni Edvin Kristaq Rama e ndjen çdo ore dhe çdo dite se atij dhe pushtetit te tij te krimit po i vjen ngordhja! sb

Shkruaj nje koment