Johnson:Kemi kryer 1 milion vaksinime, më shumë se pjesa tjetër e Europës

“Ne kemi vaksinuar një milion njerëz, më shumë sesa pjesa tjetër e Evropës e marr së bashku”. Kështu tha Kryeministri britanik Boris Johnson sot për programin televiziv “Andrew Marr Show”, sikurse bën me dije BBC.
Johnson theksoi se afërsisht 530,000 doza të vaksinës Oxford-AstraZeneca do të jenë në dispozicion në qendrat e vaksinimit nesër dhe “disa milion doza” të vaksinës Pfizer janë gati për qytetarët.
Kujtojmë se Britania ka shënuar shifra të larta infektimesh gjatë këtyre ditëve, ndërkohë që Ministria e Arsimit vendosi shtyrjen deri në datën 18 Janar, për shkollat fillore në të gjithë Londrën.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment