Kakavijë/Kaluan ilegalisht kufirin, gjobitet çifti

Një çift të rinjsh janë ndaluar nga policia kufitare në Kakavijë pasi kanë kaluar ilegalisht kufirin duke hyrë në territorin shqiptar dhe për këtë arsye janë gjobitur. Epidemiologët ju kanë marrë tampon dhe po negociohet për karantinimin e tyre pasi çifti e ka të pamundur izolimin 14 ditor në hotel pasi nuk disponojnë para me vete , mjaftueshëm për të përballuar shpenzimet gjatë këtyre ditëve. Ndërkohë që kufinjtë vazhdojnë të mbeten të mbyllur deri në një njoftim të dytë nga ana e qeverisë për shkak të Covid-19

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment